Belka
Poniedziałek, 28 Września 2020   imieniny: Marek, Wacław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Te hity wystroju wnętrz PRL były w każdym domu....

Data dodania: 2019-07-08
Kryształy na meblościance, dziergana serwetka na telewizorze... W czasach PRL-u te kultowe ozdoby wnętrz mieli praktycznie wszyscy. Dziś wiele z nich powraca do łask. Sprawdź, czy je... więcej »
 
 

MIT: NAJBEZPIECZNIEJ JEST NA PROSTEJ DRODZE?

Data dodania: 2019-07-04
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obal... więcej »
 
 

Odnowili czy zniszczyli? Zobacz najdziwniejsze...

Data dodania: 2019-07-02
Gdy inwestorzy postanawiają dać starym budynkom nowe życie, efekty bywają... różne. Oto najbardziej kontrowersyjne przeróbki dawnych kamienic, świątyń, zamk&o... więcej »
 
 

Współpraca służb na rzecz bezpieczeństwa dzieci...

Data dodania: 2019-07-02
Przedstawiciele giżyckich służb podjęli wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przebywających na obozach harcerskich. Wyznaczeni policjanci, strażacy, ... więcej »
 
 

Policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy ukrywali...

Data dodania: 2019-07-01
Giżyccy policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem w ręce kryminalnych wpadło dwóc... więcej »
 
 

Cudzoziemcy chętni na nieruchomości w Polsce....

Data dodania: 2019-07-01
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało raport na temat sprzedaży polskich nieruchomości obcokrajowcom. Okazuje się, że w 2018 r. cudzoziemcy jeszcze chętni... więcej »
 
 

Ponad pół tysiąca policjantów gotowych do...

Data dodania: 2019-06-28
566 - tylu policjantów zaangażowanych jest do zabezpieczenia 76 Rajdu Polski. Oprócz funkcjonariuszy ruchu drogowego służbę wokół trasy najbardziej popularnego rajdu w Polsce, będ... więcej »
 
 

Upały i wypoczynek nad wodą

Data dodania: 2019-06-28
Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepe&#... więcej »
 
 

Wspólne działania Policji i Straży Ochrony Kolei...

Data dodania: 2019-06-28
Policjanci z giżyckiej komendy oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzą wspólne działania, które mają na celu kontrolę przestrzegania przepisów porządkowych na obsz... więcej »
 
 

DZIAŁANIA PN. „NIECHRONIENI UCZESTNICY...

Data dodania: 2019-06-28
Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych,... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 317
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat giżycki – powiat centralnej części Pojezierza Mazurskiego, położony  we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Siedzibę powiatu stanowi miasto Giżycko.W skład powiatu wchodzą gminy: Giżycko, Ryn, Kruklanki, Miłki i Wydminy.

  Atrakcje turystyczne powiatu stanowią przede wszystkim liczne jeziora (ponad 110 - w tym Mamry i Niegocin), Twierdza Boyen w Giżycku zbudowana w latach 1844-1856, pokrzyżacki zamek położony w centrum Rynu, wzniesiony około 1377 r. czy też wiatrak typu holenderskiego z 2. poł. XIX w. Z zainteresowaniem turystów spotykają sie także rejsy statkami pasażerskimi Z Gizycka do Węgorzewa, Mikołajek i Rucianego-Nidy.


  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe - DK 59 i 63

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola