Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

W 2019 trudniej będzie dostać kredyt hipoteczny....

Data dodania: 2019-02-13
Coraz więcej banków decyduje się na zaostrzenie polityki kredytowej. Dla osób chcących zaciągnąć kredyt hipoteczny oznacza to, że pieniądze trudniej będz... więcej »
 
 

Zabezpieczono sześć automatów do gier hazardowych

Data dodania: 2019-02-12
Kryminalni z Giżycka wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili sześć automatów do gier hazardowych, które umieszczone były w lokalach na terenie Giżycka. Ich wła... więcej »
 
 

Wypadek drogowy w miejscowości Konopki Wielkie

Data dodania: 2019-02-11
Giżyccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Konopki Wielkie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu osobowego... więcej »
 
 

Superlotnisko, czyli "Nowa Gdynia" w Baranowie. Jaki...

Data dodania: 2019-02-11
Sto milionów pasażerów, wielkie lotnisko, a także węzeł kolejowy i przesiadkowy. Trwa dyskusja o kształcie Centralnego Portu Lotniczego. Jakie będzie polskie superlotni... więcej »
 
 

POLICYJNE DZIAŁANIA "NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU...

Data dodania: 2019-02-08
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa... więcej »
 
 

KWP: NADKOMISARZ POLICJI PAŃSTWOWEJ HELIODOR...

Data dodania: 2019-02-08
Nadkomisarz Heliodor Gruszczyński został patronem policjantów z Warmii i Mazur. W latach 1935 – 1939 pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Został z... więcej »
 
 

DAJ SIĘ ZOBACZYĆ NA DRODZE

Data dodania: 2019-02-07
Każdy z nas bywa pieszym. Niezależnie od okoliczności zadbajmy o własne bezpieczeństwo i dajmy się zobaczyć na drodze. więcej »
 
 

CZAD - CICHY ZABÓJCA!

Data dodania: 2019-02-07
Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzew... więcej »
 
 

Najdziwniejsze domowe zwyczaje na świecie. To Cię...

Data dodania: 2019-02-07
Co kraj, to obyczaj. Poznaj najbardziej zaskakujące domowe zwyczaje z innych krajów świata. więcej »
 
 

Komendant podsumował wyniki pracy giżyckich...

Data dodania: 2019-02-04
Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Tomasza Klimka, władz samorządowych, policjantów i pracowników k... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 297
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat giżycki – powiat centralnej części Pojezierza Mazurskiego, położony  we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Siedzibę powiatu stanowi miasto Giżycko.W skład powiatu wchodzą gminy: Giżycko, Ryn, Kruklanki, Miłki i Wydminy.

  Atrakcje turystyczne powiatu stanowią przede wszystkim liczne jeziora (ponad 110 - w tym Mamry i Niegocin), Twierdza Boyen w Giżycku zbudowana w latach 1844-1856, pokrzyżacki zamek położony w centrum Rynu, wzniesiony około 1377 r. czy też wiatrak typu holenderskiego z 2. poł. XIX w. Z zainteresowaniem turystów spotykają sie także rejsy statkami pasażerskimi Z Gizycka do Węgorzewa, Mikołajek i Rucianego-Nidy.


  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe - DK 59 i 63

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola