Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Giżycko

 
Być na Mazurach i nie być w Giżycku to jakby wcale tam nie być. Jest to miasto położone pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Nazywa się je stolicą żeglarstwa w Polsce. Znajduje się tam jeden z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Miasto choć niewielkie, bo liczy ok. 30 000 mieszkańców (dane z 2011r.), to jest jednym z głównych polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych. Miałem mało czasu aby zobaczyć dokładniej to miasto, ale planuję tam wrócić. Na razie dzielę się tym co widziałem i zarejestrowała kamera. Zapraszam do oglądania i subskrybowania kanału. To be in Masuria and not to be in Giżycko is not like being there at all. It is a city located between the lakes Kisajno and Niegocin. They are called the capital of sailing in Poland. There is one of the main ports on the route of the great Masurian lakes. The city, although small, because it has about 30,000 inhabitants (data from 2011), is one of the main Polish tourist and recreational centers. I had little time to see this city more accurately, but I plan to go back there. For now, I share what I saw and registered the camera. I invite you to watch and subscribe to the channel.

 


Mike Muzik
 
Data pliku video: 2018-02-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat giżycki – powiat centralnej części Pojezierza Mazurskiego, położony  we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Siedzibę powiatu stanowi miasto Giżycko.W skład powiatu wchodzą gminy: Giżycko, Ryn, Kruklanki, Miłki i Wydminy.

  Atrakcje turystyczne powiatu stanowią przede wszystkim liczne jeziora (ponad 110 - w tym Mamry i Niegocin), Twierdza Boyen w Giżycku zbudowana w latach 1844-1856, pokrzyżacki zamek położony w centrum Rynu, wzniesiony około 1377 r. czy też wiatrak typu holenderskiego z 2. poł. XIX w. Z zainteresowaniem turystów spotykają sie także rejsy statkami pasażerskimi Z Gizycka do Węgorzewa, Mikołajek i Rucianego-Nidy.


  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe - DK 59 i 63

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola